SALİH ŞERBETCİ İDDİALARA CEVAP VERDİ

Şerbetci yaptığı açıklamada, söz konusu bölge ile ilgili taleplerin Belediye Başkanı Ali Sülük tarafından geldiğini belirterek, söz konusu alanla ilgili bilgi ve belgelerin kendisine belediye tarafından gönderildiğini vurguladı.

Yayın: 26 Mart 2024 - Salı - Güncelleme: 26.03.2024 23:44:00
Editör - Şuayip Üzülmez
Okuma Süresi: 4 dk.
Google News

  Ankara’da ikamet eden İskilip’li iş insanı Salih Şerbetci hakkındaki iddialar hakkında bir basın açıklaması yayınladı.

  Şerbetci yaptığı açıklamada,  söz konusu bölge ile ilgili taleplerin Belediye Başkanı Ali Sülük tarafından geldiğini belirterek, söz konusu alanla ilgili bilgi ve belgelerin kendisine belediye tarafından gönderildiğini vurguladı.

    İş insanı Salih Şerbetci, detaylı bilgilendirmesinde;

  “İskilip Belediye Başkanı Sn. Ali SÜLÜK'ün seçim bürosunda ve muhtelif toplantılarda yaptığı propaganda çalışmaları esnasında şahsımdan bahsettiğini ve bazı iftira niteliğinde ithamlarda bulunduğunu Facebook adlı sosyal medya mecrasından ve İskilipli kıymetli hemşerilerimden duymam sonucunda öğrendim.

  Sayın Ali SÜLÜK talihsiz nitelikteki konuşmasında kendisinden parkın karşısındaki yeri benzinlik yapmak için istediğimi söylemiştir. Tam aksine bana telefonda bu yere belediye için benzinlik yapmak istediğini bende bu yerin benzinlik için uygun olmadığını söyledim.

  Sayın Ali SÜLÜK'ün hemşerilerimize gösterdiği proje dört yıl önce Ankara' da bulunan iş adamları tarafından İskilip'e yapılacak yatırımlar çerçevesinde hazırlattırılan ve şehrimize katkı sağlayacağına inandığımız bir çalışmadır. Bu çalışma Belediye Başkanlığına seçilmesine müteakip tanzim ettirilerek kendisine takdim edilmiştir.

  Burada yer altına bir kat otopark yapılıp üstüne de dükkân inşa edilebilir mi diye dört sene önce kendisinin talebiyle yapılan bir görüşme söz konusu olmuştur. Bu proje Otopark, Sinema, Tiyatro, Konser ve Konferans Salonu, Düğün salonu ve Öğrenci Yurdu olarak düşünülmüş olup siz değerli halkımızın ve şehrimizin sosyo-kültürel yatırımı açısından düşünülmüş bir projedir.

  Esas amacın İskilip lin otopark problemine çözüm arayışı olduğu ancak konunun içine girilince çok sayıda hissedarların olması aşılamaz ölçüde olduğu görülmüştür. Buna ilişkin bilgi ve belgeler tarafımıza belediye tarafından gönderilmiştir.

  Dört yıl önce planlanan ancak belediye ve çeşitli kadastro nedenlerinden ötürü işbu proje işlemleri tamamlanamamış ve günümüzdeki yerel seçim çalışmalarında gündeme getirip biz İskilip seven iş adamlarını itham ederek ve karalayarak seçim kampanyasına yönelik olarak oy çalışması yapması çok üzücü bir durumdur. Kaldı ki bu konu başkanın istemesi ile yapılabilecek bir iş olmayıp ihale mevzuatına tabii olduğu açık ve nettir. Yıllar önce çeşitli nedenlerden ötürü kapanmış bir konuda şahsımın seçim öncesi gündeme getirilmesi gereksiz ve manidardır.

  Tüm İskilip halkı olarak hep birlikte memlekete hizmet etmek uğruna baş koymak yerine, sair sebeplerden ötürü, bitmiş kapanmış ve bahsedilenden farklı bir konunun tartışmalara konu edilmesi bir talihsizlik nitelikte olup işbu basın açıklamasını siz değerli İskilip halkına açıklama zorunluluğu hasıl olmuştur. İşbu açıklama hususunda her türlü hukuki hakkımın saklı olduğunu da siz değerli halkımıza bildiririm.

  Seçimlerin memleketimize yakışır bir şekilde, demokratik iradenin şeffaf bir şekilde sandığa yansımasını, halkımızın birbirini kırmadan, incitmeden, kavgadan uzak bir şekilde yapılması hepimizin ortak dileğidir. Saygı ve selamlarımla...”

Yorumlar (1)
Yunus Kabal
27.03.2024 17:18
Salih Şerbetçi, adam gibi adamdır. Çamur atmak ayıp. Ali Sülük, büyük yanlış yapmış.
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.