İSKİLİP TOKİ İÇİN BELEDİYE GEREĞİNİ YAPTI google-site-verification=OoenLv5VA2WFUnnJW9f4owQpbBCzT_SvMEXyk5DZAyg
Haber
16 Kasım 2021 - Salı 14:51 Bu haber 3409 kez okundu
 
İSKİLİP TOKİ İÇİN BELEDİYE GEREĞİNİ YAPTI
Belediye Başkanı Ali Sülük İskilip’e TOKİ konutları yapımı için Belediye mülkiyetindeki 3 ayrı arsa ile ilgili bilgileri TOKİ’ye iletti.
- Haberi
İSKİLİP TOKİ İÇİN BELEDİYE GEREĞİNİ YAPTI

İSKİLİP TOKİ İÇİN BELEDİYE GEREĞİNİ YAPTI

 

    Belediye Başkanı Ali Sülük  İskilip’e TOKİ konutları yapımı için Belediye mülkiyetindeki  3 ayrı arsa ile ilgili bilgileri TOKİ’ye iletti.

     Uzun yıllardır İskilip’in gündeminde olan TOKİ  konutlarıyla ilgili olarak belediyeden talep edilen yer gösterme çalışmaları sonuçlandı. Belediye Başkanı Ali Sülük, mülkiyeti belediyede olan 3 ayrı arsa ile ilgili bilgileri Toplu Konut İdaresine sundu.  TOKİ tarafından İskilip’e yapılması planlanan konutların yeri  ile ilgili son kararı TOKİ yetkilileri verecek.

      Belediye İskilip’e TOKİ konutlarından yapılması için üzerine düşen görevi yaptı. Artık karar siyasiler ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığında

,     TOKİ tarafından belediyeden talep edilen  yer gösterme ve arsa talebi karşılandı. Bu aşamadan sonra TOKİ’nin ve siyasilerin Çorum bölgesi ilçeleri içerisinde TOKİ tarafından konut yapılmayan yerlerden birisi olan İskilip’e konut yapılmamsı için bir engel görünmüyor.  Bu süreçten sonra görev Çorum Milletvekillerimizde ve siyasilerimizde

      İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük’ Toplu Konut İdaresine konut yapımı için 3 ayrı arsa ile ilgili bilgileri sundu.  Meydan mahallesi, Sakarya mahallesi ve Bahabey  mahallesindeki  arsaların tapu bilgileri idareye teslim edildi.

BELEDİYE TARAFINDAN TOKİ'YE KONUT YAPIMI İÇİN ÖNERİLEN ARSALAR 

MEYDAN MAHALLESİ 244 ADA 425 PARSEL 

BAHABEY MAHALLESİ 691  ADA 1 PARSEL 

SAKARYA MAHALLESİ 980 1 PARSEL 

 

Kaynak: Editör: Ali ARICI
Yorumlar
Haber Yazılımı